Bir alarm sistemi düşünün ki yangın, sel, su baskını, duman, hırsızlık, sağlık gibi konular göz önüne alındığında haber alma merkezi ya da aile fertleri, mülk sahibi, komşu veya akraba gibi irtibata geçebileceği kişi veya kurumu ikaz etsin ve yaşanacak olan tehdit unsuru karşısında harekete geçsin.

İşte bu tür alarm sistemlerine DSC Alarm sistemi deniliyor. DSC Alarm sistemleri günümüzün en yaygın olarak kullanılan alarm sistemleridir. Bu ürünün yaygınlaşmasındaki ana sebep ise ikaz uyarısını tercihe göre sunması, güvenilirliği ve ucuz olması ile alakalı.

Kimler DSC Alarm Sistemi Sahibi Olabilir?

DSC Alarm sistemi sahibi olmak için bir iş yeri, bir ofis, bir fabrika sahibi olmanız gerekmiyor. Bu ürün evlerde, bahçelerde, kapalı alan olarak kullanılan çadır, prefabrik ve seralarda da kullanılabilen bir ürün. Bu sebeple DSC Alarm sistemlerinin kullanım alanları oldukça yoğun. Herkes DSC Alarm sistemi sahibi olabileceği gibi, bu sistemin getirisine kıyasla maliyeti de oldukça düşük oluyor.

 

DSC Alarm Sistemi Nerelere Kurulabiliyor?

DSC Alarm Sistemlerinin kurulumu ve kullanım alanları;

  • Ev
  • Ofis
  • Bağ &Bahçe
  • Sera
  • Bina
  • Ofis
  • Fabrika
  • İmalathane ve Atölye

Şeklinde her bölgeye mümkün olabiliyor. Kurulumu yapılacak olan sistemin algı ve ikaz birimleri ise DSC Alarm sistemlerinin bulundurulacağı alana göre değişkenlik göstermekte.

Hırsızlığa Karşı Güvende Olun

Bir alarm sistemine neden ihtiyaç duyarsınız diye sorsalar, büyük ihtimalle akla ilk gelen unsur hırsızlığa karşı olacağıdır. Bu sebeple tüm alarm sistemlerinin temel prensipte ilk tehdit unsuru olarak hırsızlık ibaresini algılamaları garipsenecek bir durum değil. Hırsızlık dünyanın kanununda, insanın doğasında bulunan ve maalesef sıkça yaşanan bir durum.

Evler, iş yerleri, ofisler,dükkanlar, bankalar, restoranlar, kafeler ve benzeri yerlerde, mekan ve zaman göz etmeyen bu kötü davranışa karşı kendinizi güvende hissetmenin ve güvence altına almanın en akılcı çözümü ise kuşkusuz alarm sistemleri. DSC Alarm sistemleri bu konuda hırsızlığa karşı özel olarak geliştirilmeleri ve ikaz özellikleri ile oldukça yaygınlaşmış kullanım ağına sahiptirler.

Hırsızlık esnasında yaşanacak olan problemlerden ilki, hırsızın yüksek ihtimalle bulunulan ortama gizlice girmesidir. Bu noktada devreye hazırda kurulmuş olan DSC Alarm sistemi girer. İstenmeyen bir hareket ortamı sağlandığında, sistemin kurulu olduğu düzeneğin hareketsiz olması gereken noktada sensörleri aracılığı ile yaptığı tespit neticesinde iki ayaklı işlem başlatılır. Birinci aşamada yüksek ses ile devreye sirenler girer.

Bu ilk ikaz, hırsızın farkedildiğini ve buradan uzaklaşması gerektiğini işaret eder. Bu panik anında hırsızların bulunduğu ortamdan uzaklaşmaya yönelik tavırları %95'in üzerindedir. İkinci aşama ise hareketliliğin ve tehdidin bulunduğu ortamdan Merkezi Haber Alma noktasına ikaz bildirimi yapılmasıdır. Bu ikaz neticesinde hırsızlık tehdidi alınması durumunda haber alma noktası 155'i uyaracak ve bu noktaya yönlendirecektir.

Sağlık İçin DSC Alarm Sistemi Çözümü

Tıpkı hırsızlık çözümlerinde olduğu gibi, sağlık unsuru olarak da kullanılabilecek olan DSC Alarm sistemleri, bu konuda da farklı çözümleri beraberinde getirmekteler. Sistemin kurulu olduğu alan ya da hane içerisinde panik butonları aracılığı ile sağlık sorunu yaşanması durumunda, bu butonlar yardımı ile sisteme tanımlı olan numaralar aranacak ve durum hakkında otomatik sesli bildirim yapılacaktır. Bununla birlikte aynı bilgi Merkezi Haber Alma noktasına taşınacağı için, bu noktaya derhal bir ilk yardım ekibi yönlendirilir.

Haber Alma Merkezi Nedir?

Haber Alma Merkezi, DSC Alarm sisteminin kurulu olduğu ve 24 saat boyunca aktif durumda bulunan güvenlik merkezidir. Bu merkez, tıpkı sizin sahip olduğunuz DSC Alarm sistemi gibi diğer kullanıcılar tarafından da kullanılan sistemleri takip eder ve ikaz durumunda ilgili tehdit unsuruna karşı acil durum ekipleri, polis veya jandarma ya da itfaiye gibi kurumları harekete geçirir.

Alışveriş sepetiniz boş!

Kategoriler